W branży eventowej i gastronomicznej oświetlenie dekoracyjne ma szczególne znaczenie. Za pomocą różnego rodzaju lamp, reflektorów, taśm LED, możemy stworzyć zaplanowany efekt i wpłynąć na wizerunek danego miejsca. Zwrócić uwagę przechodniów, przyciągnąć gości, wykreować określony nastrój we wnętrzu. Zabawa światłem, dzięki nowym zdobyczom technologii, jest teraz niczym nieograniczona.

Oświetlenie w kawiarniach, pubach, restauracjach czy hotelach pełni rolę nie tylko użytkową, ale również dekoracyjną. Dzięki energooszczędnym źródłom światła możemy wykorzystywać światło do woli, także w dzień, bez obaw o koszta i środowisko naturalne. Najbardziej ekonomiczna jest oczywiście technologia LED. Halogeny LED, taśmy ledowe, plafony i lampy wiszące pozwalają na stworzenie wyjątkowych efektów świetlnych. Dzięki LED RGB możemy wybrać oświetlenie w dowolnym kolorze. Kontrolery pozwalają sterować efektami, możemy zatem dowolnie ściemniać i rozjaśniać światło, wybierać różne kombinacje migotania itd.

Halogeny LED RGB

Technologia RGB (od nazw kolorów: red, green, blue) pozwala na wybór koloru z palety barw powstających z połączenia czerwonego, zielonego i niebieskiego. Świecące na kolorowo diody LED są niezastąpione w oświetleniu wewnętrznym dekoracyjnym. Wykorzystuje się je między innymi w taśmach oświetleniowych, które są bardzo łatwe w montażu. Taśmy ledowe można montować w profilach i używać np. do oświetlania schodowych poręczy, okolic sufitu i podłogi, półek czy sprzętu użytkowego. Do taśmy ledowej również można zastosować kontroler, by sterować efektami świetlnymi. Halogeny LED RGD są niezastąpione między innymi w oświetleniu zewnętrznym. Z ich pomocą możemy podświetlić fasadę budynku, elementy architektury krajobrazu i nie tylko – tak, by zwrócić uwagę na lokal i przyciągnąć gości.

Oświetlenie główne i dodatkowe

Kinkiety i lampy sufitowe LED pełnią funkcję użytkową oraz odpowiadają za tworzenie klimatu w lokalu. Boczne światła kinkietów są niezastąpione w restauracjach i hotelach, gdzie liczy się nastrój relaksu i intymności. W oświetleniu głównym i bocznym LED do lokali w branży gastronomicznej warto zastosować światło o barwie ciepłej, które sprzyja odprężeniu i wyciszeniu. W pubach i dyskotekach stosowane są często halogeny o barwie chłodnej, która pobudza do działania i dodaje energii.

W oświetleniu lokali coraz częściej wykorzystywane są także światłowody. Nowoczesna technologia światłowodowa pozwala na kreowanie wyjątkowych efektów. Cieniutkie włókna światłowodowe są wykorzystywane w oświetleniu sufitów, pozwalają na stworzenie świetlnej kurtyny czy efektu gwieździstego nieba.

W branży rozrywkowej prym wiedzie jednak cały czas oświetlenie LED. Halogeny, taśmy ledowe, lampy sufitowe i kinkiety wykorzystujące w swoim działaniu energooszczędne diody, należą do najchętniej wybieranych przez właścicieli restauracji, barów, pubów czy hoteli.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *