Taśmy LED pozwalają na zamontowanie oświetlenia w miejscach, które można określić jako trudno dostępne. Może to być przestrzeń pod szafką w kuchni, czy wnętrze szafy bądź komody. W miejscach tego typu (ale również przy oświetlaniu schodów czy powierzchni ściany i sufitu), warto jest wykorzystać profil led narożny.

Profil led narożny – czym się charakteryzuje i jak można go wykorzystać?

Narożne profile aluminiowe mają za zadanie chronić taśmę LED przed różnorakimi czynnikami zewnętrznymi. Razem z taśmą, tworzą profesjonalną instalację oświetleniową, która nie tylko daje piękny efekt, ale przede wszystkim jest funkcjonalna. Któż z nas nie marzył kiedyś o oświetleniu w swojej szafie czy energooszczędnym doświetlaniu konkretnych punktów w kuchni? Teraz jest to możliwe i dostępne od ręki. Profil led narożny występuje w różnych kolorach (zazwyczaj jest to biały, czarny, srebrny) tak, aby każdy mógł go dopasować do swojego wystroju wnętrz.

profil led narożny kuchnia

Zastosuj taśmy ledowe w swojej kuchni, na schodach i w innych pomieszczeniach

A więc, gdzie można stosować rozwiązania tego typu? Tak naprawdę, taśma i profil led narożny będą odpowiednie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest oświetlenie, padające pod kątem 45 stopni. Listwy w ciekawy sposób łączą również dwie, prostopadłe do siebie powierzchnie.

Rozwiązanie oświetleniowe tego typu sprawdzi się w nowoczesnych i designerskich pomieszczeniach, oraz tych bardziej klasycznych. Tak naprawdę, wszystko zależy od ich przeznaczenia. Jeśli chcemy aby w naszej szafie czy komodzie pojawiło się oświetlenie, wystarczy zamontować taśmę LED, schowaną do profilu aluminiowego. Dodatkową opcją jest zamontowanie szybki, dzięki której światło będzie się rozpraszało i nie będzie raziło w oczy (mamy do wyboru szyby całkowicie przeźroczyste, mleczne i mrożone). Na takiej samej zasadzie, możemy zainstalować taśmy LED w naszej kuchni. Profil led narożny pozwala na bezpieczne umiejscowienie taśmy, która będzie odgrodzona od środowiska zewnętrznego szybką. Jest to szczególnie ważne w kuchni, gdzie często jest wilgotno i ciepło. Kuchnia to nie jedyne miejsce, w którym oświetlenie tego typu znajdzie zastosowanie. Wyobraź sobie pięknie oświetlone schody. Zamontowanie profili aluminiowych z taśmą LED na podstopniach jest efektowne i nadaje pomieszczeniu klimatu. Na takiej samej zasadzie, można również podświetlać szafki RTV i regały w salonie, gabinecie czy sypialni.

profil led narożny komoda

Jak montować profile ledowe?

Okazuje się, że montaż profili tego typu, jest bardzo prosty. Są dwa sposoby ich instalacji:
1. W pierwszym przypadku, profil led narożny można przymocować za pomocą dwustronnej taśmy przylepnej. Przyklejamy ją w miejscu, w którym chcemy, aby znajdowała się nasza taśma, a tym samym punkt świetlny.
2. Drugim sposobem jest zastosowanie uchwytu montażowego, który przytwierdzamy do powierzchni za pomocą wkrętu. Po przymocowaniu, profil LED umieszczamy w jego wnętrzu.

Jeśli chcesz doświetlić miejsca, w których nie da się zamontować oświetlenia „tradycyjnego”- np. lamp wiszących, kinkietów czy lamp stojących, warto jet rozważyć taśmy LED, montowane w profilach aluminiowych. Poza korzyściami związanymi z oszczędzaniem energii, profile ledowe pozwalają na szybką zmianę charakteru pomieszczenia oraz potrafią ułatwić codzienne życie.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *