Odpowiedni dobór światła może dodać charakteru i wyrazu wnętrzu, ale tylko wtedy, kiedy zostanie właściwie rozmieszczone. Zwykłe żarówki raczej odeszły już na boczny tor. Miały jednak swoje zalety. Przede wszystkim dawały przyjemne, ciepłe światło i nie wydzielały substancji toksycznych. Wadą jednak była ich niska sprawność oraz bardzo krótka żywotność. Dziś na rynku zdecydowanie królują żarówki LED. Co jednak zrobić, kiedy to właśnie żarówki wolframowe bardziej przypadły nam do gustu, jednak zależy nam zarówno na wydajności, jak i oszczędności? Poznaj Filament LED. Czym dokładnie są? Czym różnią się od tradycyjnych żarówek wolframowych, a co je z nimi łączy?

Najważniejsze informacje o Filament LED

Żarówka – Filament LED, łączy ze sobą wszystkie najważniejsze cechy: energooszczędność, klasyczne wzory, temperaturę barwową jak w tradycyjnych żarówkach oraz sprawność i niezawodność przez wiele długich lat. Czy to możliwe? Tak! To innowacyjne rozwiązanie, które przypadnie do gustu każdemu. Żarówki Filament LED są bardzo proste w montażu i będą idealnie pasować zarówno do domu, biura, jak i hoteli czy szkoły.

Nowoczesne rozwiązanie

Na czym dokładnie polega innowacyjność żarówek Filament LED? Została w nich użyta specjalna konstrukcja, która zawiera włókna ledowe. Są one jednak rozmieszczone tak samo jak w żarówkach wolframowych. Kolejne innowacyjne rozwiązanie to zastosowanie nowoczesnej diody COG. Mają one podłużny kształt i są obustronnie pokryte luminoforem. Właśnie dzięki tym diodom żarówki dają efektowne i przyjemne źródło światła o wysokim współczynniku oddawania. Kolor światła jest taki sam jak w żarówkach wolframowych, więc nie powodują one przemęczenia oczu. W żarówkach tego typu brak jest widocznych obwodów drukowanych oraz struktur pojedynczych diod LED. Żarówki te świecą bardzo wydajnie, dlatego sprawdzą się nawet w dużych pomieszczeniach.

Żarówki Filament LED – energooszczędność i wydajność

Tradycyjne żarówki wolframowe miały wiele zalet, ale posiadały także wady. Główne minusy to z pewnością niska sprawność oraz krótki czas świecenia. Do tego nie były one energooszczędne i mogły się bardzo mocno nagrzewać. Filament LED cechuje się wysoką energooszczędnością oraz wydajnością nowoczesnych, ledowych źródeł światła. Pobierają one średnio 10 razy mniej energii niż żarówki tradycyjne, a ich żywotność sięga nawet do 30.000 godzin świecenia. Łatwo więc policzyć, że daje to około 10 lat użytkowania jednej żarówki, paląc ją średnio przez 8 godzin dziennie. Ponadto częste włączanie oraz wyłączanie światła nie wpływa na jakość oraz długość jej świecenia.

Żarówki Filament LED – bezpieczeństwo

Światła diodowe charakteryzują się tym, że są bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Po pierwsze, nie nagrzewają się tak szybko i tak mocno jak tradycyjne żarówki wolframowe. Po drugie, Filament LED nie zawiera i nie wytwarzają toksycznych substancji ołowiu i rtęci. Jest to bardzo istotne zwłaszcza, kiedy żarówka ulegnie uszkodzeniu. Nie ma wtedy obawy, że może dojść do zatrucia. Dodatkowo światło emitowane przez żarówki jest bezpieczne dla oczu, ponieważ nie wysyła promieniowania UV oraz IR.

Na rynku jest dostępnych aż osiem rodzajów żarówek Filament LED, m.in. żarówki LED E27 czy żarówki LED E14. Modele różnią się między sobą kształtem, poborem mocy oraz rodzajem mocowania.

Filament LED to żarówki, które rzucają całkiem nowe spojrzenie na oświetlenie ledowe. Ich konstrukcja i zastosowane w nich innowacyjne rozwiązania to doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Jeśli więc do tej pory nie byłeś przekonany do żarówek tradycyjnych wolframowych, ponieważ posiadały zbyt dużo wad, a także nie odpowiadało Ci nowoczesne oświetlenie ledowe, to te innowacyjne rozwiązanie powinno być dla Ciebie idealne.

Każdy, kto szuka odpowiedniego oświetlenia do domu, chce, aby było ono nie tylko energooszczędne, ale i wydajne oraz dobrze się prezentowało z pewnością znajdzie żarówkę idealną dla siebie.

Kategorie: LED

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *