Lampa stojąca podłogowa to niezbędny element wyposażenia każdego domu. Dzięki niej możemy w łatwy sposób dostarczyć sobie potrzebną nam ilość światła. Jednak sam wybór odpowiedniej lampy nie jest najprostszą rzeczą. Trzeba uwzględnić przynajmniej kilka czynników, żeby lampa robiła to, czego od niej oczekujemy.

Miejsce ustawienia lampy

W pierwszej chwili warto sobie przemyśleć, gdzie nasza lampa będzie nam potrzebna. Jeżeli jest to tylko jedno, konkretne miejsce, to warto się zastanowić, czy mobilna lampa stojąca podłogowa jest dobrym wyjściem. Druga sytuacja, w której również można to podać w wątpliwość pojawi się, kiedy okaże się, że musimy użyć kilku przedłużaczy, żeby z naszej lampy skorzystać. Plątanina kabli na podłodze nie zawsze wyjdzie nam na dobre. Jeśli żadna z powyższych sytuacji się nie pojawi, to spokojnie możesz przejść do następnych kryteriów wyboru.

lampa stojąca podłogowaWysokość lampy

Wysokość lampy podłogowej ma bardzo duże znaczenie. Dlatego przy wyborze sięgaj po lampę, której wysokość możesz bez problemu dopasować. Nie ma sensu wybierać czegoś, co nie będzie w pełni funkcjonalne. Chyba, że odpowiada ci tylko jedna wysokość, albo masz na oku lampę idealną i to jest jedyna rzecz, której jej brakuje. Mimo wszystko warto przemyśleć taką właściwość, jak regulowanie wysokości, bo będzie ona potrzebna – prędzej czy później.

Klosz lampy

Lampa stojąca podłogowa najczęściej znajduje się w parze z kloszem. Oczywiście, nie musimy się zdawać na ten, który jest dołączony do zestawu. Klosz można wymienić w każdym czasie, bez większych problemów. Ta kwestia może się wydawać błaha, ale wcale taką nie jest – od klosza w ogromnej mierze zależy użyteczność samej lampy. Jeśli będzie źle kierował lub rozpraszał światło, to taka lampa na niewiele się nam przyda. Z niektórymi kloszami nie wygrają nawet najmocniejsze żarówki LED, więc zamiast podnosić miesięczne koszty, lepiej jednorazowo wymień klosz.

Sam wygląd lampy dobrze jest dopasować do przestrzeni, w której będzie umieszczona. Jeśli jednak ma to być przedmiot maksymalnie mobilny i w planach masz przenoszenie lampy pomiędzy wieloma pokojami, postaw na uniwersalne kształty i kolory, które sprawdzą się niezależnie od aranżacji.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *