Technologia LED zrewolucjonizowała branżę oświetleniową. Energooszczędne diody świecą o wiele dłużej niż tradycyjne żarówki czy halogeny. Możemy używać do nich sterowników i uzyskiwać wyjątkowe efekty świetlne. Dzięki technologii LED RGB możemy też zastosować diody w dowolnym niemal kolorze. Daje to nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o oświetlenie dekoracyjne – w przestrzeni publicznej, ale także w mieszkaniach. Jakie zastosowania mają energooszczędne moduły LED?

Liniowy moduł LED jest alternatywą dla dobrze znanej i chętnie wykorzystywanej w oświetleniu dekoracyjnym taśmy LED. Moduły cechują się jeszcze większym zakresem zastosowań. Mogą być montowane praktycznie na każdej powierzchni. Większość dobrej jakości modułów posiada hermetyczne i bardzo trwałe obudowy, dzięki czemu możemy stosować tego typu oświetlenie również na zewnątrz budynków oraz w miejscach narażonych na zalanie, kontakt z kurzem, piaskiem itd.

Moduł LED w mieszkaniu

Oświetlenie schodów

Ze względu na wymienione cechy moduły LED są często wykorzystywane między innymi w oświetleniu schodowym. Można podświetlić z ich pomocą poręcz, ale również pojedyncze stopnie. Dzięki szerokiemu wyborowi oświetlenia możemy idealnie dopasować kolor diod do potrzeb- nie tylko do aranżacji konkretnego pomieszczenia np. sypialni, w której preferujemy raczej ciepłe światło czy do kuchni ponad blatem roboczym, który powinien być idealnie oświetlony chłodnym światłem. W ten sposób znacząco możemy podnieść estetykę w mieszkaniu oraz stworzyć w nim wyjątkowy nastrój. Oświetlenie schodowe wpływa ponadto korzystnie na bezpieczeństwo i komfort domowników.

Moduł LED- ciekawe oświetlenie mebli

Moduł LED sprawdzi się też w roli oświetlenia meblowego. Elegancko podświetlony barek czy szklana witryna będą pięknie prezentować się w salonie. Szafa lub szuflady z podświetleniem będą bardziej praktyczne i wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Moduły można również wykorzystać w oświetlaniu sprzętu RTV (np. telewizor). Jest to często stosowane, modne rozwiązanie.

Moduł LED- żywotność i ekologia

Moduły LED mogą pracować nawet przez 10 lat nieustannie, zatem praktycznie nie trzeba obawiać się o ich wymianę. Diody są na tyle energooszczędne, ze pobór energii elektrycznej jest minimalny. Oświetlenie jest ekologiczne, moduł LED nie zawiera szkodliwej dla środowiska rtęci, nie emituje promieniowania nadfioletowego ani podczerwonego. Z tego względu, stosując moduł LED, możemy z powodzeniem wykorzystać światło w roli dekoracyjnej, bez obawy o rozrzutność czy jakiekolwiek negatywne skutki jego częstego użytkowania.

Kategorie: LED

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *